SKY TRONIC

Sky Tronic to młoda i dynamicznie rozwijająca się firma technologiczna typu “spin-off”, zawiązana przez pracowników naukowych i absolwentów Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Instytut Transferu Technologii, spółki celowej zarządzającej prawami własności intelektualnej i przemysłowej Politechniki Wrocławskiej.

Specjalizujemy się w projektowaniu, rozwoju, produkcji oraz wdrożeniu na rynek  bezzałogowych statków powietrznych UAV (ang. Unmanned Aerial Vehicles) przystosowanych do stabilnego lotu w trudnych warunków pogodowych i terenowych w oparciu o własne technologie dotyczące systemów sterowania i kontroli lotu bazujących na logice rozmytej FLC (ang. Fuzzy Logic Controller).

Opracowane przez nas aparaty latające dedykujemy dla służb i organizacji odpowiedzialnych za ochronę i ratowanie życia tj. dla służb ratownictwa górskiego, wydziałów bezpieczeństwa publicznego np. policja, straż pożarna, straż graniczna, straż leśna oraz zarządców zorganizowanych terenów narciarskich, tras narciarskich i górskich kolejek linowych.

Nasze bezzałogowe statki powietrzne będą stanowić element wsparcia i koordynacji akcji poszukiwawczo-ratowniczych, rozpoznania zagrożeń lawinowych, precyzyjnej lokalizacji i szybszego udzielenia pomocy osobom zaginionym, poszkodowanym w wypadkach i zasypanym przez lawiny śnieżne. Oczekujemy, że nasz bezzałogowy śmigłowiec ratowniczy umożliwi znaczne usprawnienie, skrócenie czasu i zmniejszenie kosztów prowadzenia akcji ratowniczych w górach w porównaniu do standardowych śmigłowców ratowniczych.

O NAS

TWORZYMY INNOWACJE TECHNOLOGICZNE DLA BRANŻY UAV

O NAS

Sky Tronic to młoda i dynamicznie rozwijająca się firma technologiczna typu “spin-off” działająca w branży lotniczej zawiązana przez absolwentów i pracowników Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

OFERTA

Sky Tronic oferuje wysokiej klasy bezzałogowe statki powietrzne, produkowane w oparciu o nowe technologie sterowania i stabilizacji lotu, do zastosowań specjalnych (misje rozpoznawczo-obserwacyjne, ratownicze, inspekcyjne, zagrożenia kryzysowego).

PROJEKTY UE

Sky Tronic zamierza realizować projekt UE, którego głównym celem będzie opracowanie bezzałogowych śmigłowców wyposażonych w innowacyjną technologię sterowania lotem do wspierania służb ratownictwa górskiego i bezpieczeństwa publicznego.

PARTNERZY

Sky Tronic współpracuje z uczelniami, jednostkami naukowymi i badawczymi, instytucjami otoczenia biznesu, instytucjami finansowymi jak również przedsiębiorstwami zainteresowanymi dystrybucją i wprowadzeniem innowacyjnych technologii.

DRONY W SŁUŻBIE GOPR

Firma oferuje innowacyjne systemy do planowania i koordynacji misji poszukiwawczo-ratowniczych

ZOBACZ WIĘCEJ

PROJEKTY UE

Spółka realizuje Projekt drona ratowniczego “Rescue Drone” do wspierania akcji ratunkowych podczas katastrof lawinowych

ZOBACZ WIĘCEJ

DZIAŁALNOŚĆ

ZESPÓŁ

Zespół Sky Tronic składa się ze specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie konstruowania i eksploatacji platform bezzałogowych oraz zarządzania spółką i finansami.CZYTAJ WIĘCEJ

BOGUSŁAW SZLACHETKO

Dyrektor ds. Badań i Rozwoju

MICHAŁ LOWER

Dyrektor ds. Rozwoju Produktów

TADEUSZ GUDASZEWSKI

Prezes Zarządu

JUSTYNA GUDASZEWSKA

Członek Zarządu

PARTNERZY

Sky Tronic współpracuje z wieloma jednostkami naukowymi i badawczymi, instytucjami otoczenia biznesu, instytucjami finansowymi jak również przedsiębiorstwami zainteresowanymi wprowadzeniem innowacyjnych technologii.

CZYTAJ WIĘCEJ

AKTUALNOŚCI

CZYTAJ WIĘCEJ

Sky Tronic zwycięzcą konkursu New Economy Heroes 2017

Sky Tronic zwycięzcą konkursu New Economy Heroes 2017

Projekt firmy Sky Tronic, zapewniający precyzyjny, stabilny oraz bezpieczny lot bezzałogowymi statkami powietrznymi (BSP), zwyciężył w polskiej edycji konkursu New Economy Heroes 2017, w którym nagradzane są najbardziej innowacyjne start-upy  związane z Internetem Rzeczy. Spółka otrzymała nagrodę  w postaci sesji mentoringowej z Mortenem Lundem – duńskim  Aniołem Biznesu i współtwórcą Skype oraz kursu programowania Front-end na platformie CodersTrust Polska.

Wywiad w Newseria Biznes – Sky Tronic opracował przełomową technologię sterowania dronami

Wywiad w Newseria Biznes – Sky Tronic opracował przełomową technologię sterowania dronami

Bogusław Szlachetko, Dyrektor ds. B+R potwierdza, że inteligentne technologie sterowania i stabilizacji lotu oparte na logice rozmytej, nad którym pracuje firma Sky Tronic mogą zastąpić klasyczne metody sterowania lotem. Może to być przełom w nawigacji, dzięki któremu loty będą bardziej precyzyjne i bezpieczniejsze. Drony mogą ułatwiać pracę m.in. ratowników górskich. Sky Tronic liczy, że nowy model sterowania w ciągu kilku lat zdominuje światowy rynek dronów.

Wywiad w Newseria Biznes – Polski rynek dronów wart jest ponad 200 mln zł

Wywiad w Newseria Biznes – Polski rynek dronów wart jest ponad 200 mln zł

Bogusław Szlachetko, Dyrektor ds. B+R w wywiadzie z Newseria Biznes dostrzega duży potencjał sprzedaży bezzałogowych statków powietrznych w oparciu o nowe systemy sterowania na rozwijającym się rynku dronów w Polsce wartym ponad 200 mln zł. Planujemy do końca tego roku wprowadzić na rynek drony do inspekcji termowizyjnych obiektów inżynieryjnych, a w kolejnych latach drony dla służb ratownictwa górskiego i publicznych np. policji, wojska.

KONTAKT

SIEDZIBA

Sky Tronic Sp. z o.o.
Wrocławski Park Technologiczny (WPT)
Inkubator Przedsiębiorczości i Technologii (IPiT)
ul. Fabryczna 16H
53-609 Wrocław
Tel: (+48) 795 407 401
www.skytronic.com.pl
biuro@skytronic.com.pl

DANE REJESTROWE

Sąd Rejonowy dla miasta Wrocławia,
VI Wydział Gospodarczy KRS
REGON: 365375160
KRS: 0000636815
NIP: 8943084919
Kapitał zakładowy: 25.000 PLN (opłacony w całości)
Rachunek bankowy (Idea Bank S.A.)
Nr: 58 1950 0001 2006 2598 2784 0002

DOJAZD

 

EMAIL