SKY TRONIC

Sky Tronic to firma technologiczna specjalizująca się w projektowaniu produkcji i wdrożeniu na rynek bezzałogowych statków powietrznych UAV (ang. Unmanned Aerial Vehicles) przystosowanych do stabilnego lotu w trudnych warunków pogodowych i terenowych w oparciu o własne technologie dotyczące systemów sterowania i kontroli lotu bazujących na logice rozmytej FLC (ang. Fuzzy Logic Controller).

Sky Tronic jest spółką typu “spin-off”, zawiązaną przez pracowników naukowych i absolwentów Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Instytut Transferu Technologii, spółkę celową zarządzającej prawami własności intelektualnej i przemysłowej Politechniki Wrocławskiej.

Regulator rozmyty, który podobnie jak człowiek posługuje się regułami/algorytmami bazując na doświadczeniu ekspertów z dziedziny pilotażu, reagując i sterując platformami latającymi w odpowiedzi na zmienne warunki w czasie wykonywania różnych zadań w celu zwiększenia bezpieczeństwo i stabilności lotu w trudnych warunkach atmosferycznych jak silny wiatr i przenoszenie ładunku, dedykowany jest dla producentów bezzałogowych statków powietrznych na świecie do zastosowań profesjonalnych.

Opracowane przez nas aparaty latające wyposażone w regulatory wnioskowania rozmytego kierować będziemy dla służb i organizacji odpowiedzialnych za ochronę i ratowanie życia tj. służb ratownictwa górskiego, wydziałów bezpieczeństwa publicznego np. policja, straż pożarna, straż graniczna, straż leśna, zarządcy zorganizowanych terenów narciarskich, tras narciarskich i górskich kolejek linowych.

Nasze bezzałogowe statki powietrzne będą stanowić element wsparcia i koordynacji akcji poszukiwawczo-ratowniczych, rozpoznania zagrożeń lawinowych, precyzyjnej lokalizacji i szybszego udzielenia pomocy osobom zaginionym, poszkodowanym w wypadkach i zasypanym przez lawiny śnieżne. Oczekujemy, że nasz bezzałogowy śmigłowiec ratowniczy umożliwi znaczne usprawnienie, skrócenie czasu i zmniejszenie kosztów prowadzenia akcji ratowniczych w górach w porównaniu do standardowych śmigłowców ratowniczych.

O NAS

TWORZYMY INNOWACJE TECHNOLOGICZNE DLA BRANŻY UAV

O NAS

Sky Tronic to młoda i dynamicznie rozwijająca się firma technologiczna typu “spin-off” działająca w branży lotniczej zawiązana przez absolwentów i pracowników Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

OFERTA

Sky Tronic oferuje wysokiej klasy bezzałogowe statki powietrzne, produkowane w oparciu o nowe technologie sterowania i stabilizacji lotu, do zastosowań specjalnych (misje rozpoznawczo-obserwacyjne, ratownicze, inspekcyjne, zagrożenia kryzysowego).

PROJEKTY UE

Sky Tronic zamierza realizować projekty UE, których głównym celem będzie opracowanie bezzałogowych śmigłowców wyposażonych w innowacyjną technologię sterowania lotem do wspierania służb ratownictwa górskiego i bezpieczeństwa publicznego oraz bezzałogowych statków powietrznych do monitowania budynków i postępu prac budowlanych.

PARTNERZY

Sky Tronic współpracuje z uczelniami, jednostkami naukowymi i badawczymi, instytucjami otoczenia biznesu, instytucjami finansowymi jak również przedsiębiorstwami zainteresowanymi dystrybucją i wprowadzeniem innowacyjnych technologii.

DRONY W SŁUŻBIE RATOWNICTWA

Firma oferuje innowacyjne systemy do planowania i koordynacji misji poszukiwawczo-ratowniczych

ZOBACZ WIĘCEJ

PROJEKTY UE

Spółka zamierza realizować projekt śmigłowca ratowniczego “Rescue UAV” do wspierania akcji poszukiwawczo-ratunkowych w górach, w tym podczas katastrof lawinowych oraz projekt bezzałogowego statku powietrznego do inwentaryzacji inwestycji budowlanych

ZOBACZ WIĘCEJ

DZIAŁALNOŚĆ

ZESPÓŁ

Zespół Sky Tronic składa się ze specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie konstruowania i eksploatacji platform bezzałogowych oraz zarządzania spółką i finansami.CZYTAJ WIĘCEJ

BOGUSŁAW SZLACHETKO

Dyrektor ds. Badań i Rozwoju

MICHAŁ LOWER

Dyrektor ds. Rozwoju Produktów

TADEUSZ GUDASZEWSKI

Prezes Zarządu

JUSTYNA GUDASZEWSKA

Członek Zarządu

PARTNERZY

Sky Tronic współpracuje z wieloma jednostkami naukowymi i badawczymi, instytucjami otoczenia biznesu, instytucjami finansowymi jak również przedsiębiorstwami zainteresowanymi wprowadzeniem innowacyjnych technologii.

CZYTAJ WIĘCEJ

AKTUALNOŚCI

CZYTAJ WIĘCEJ

Sky Tronic polskim finalistą StartUp Europe Awards – wywiad

Sky Tronic polskim finalistą StartUp Europe Awards – wywiad

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z zespołem Sky Tronic na oficjalnym blogu StartUp Europe Awards na temat idei powstania spółki komercjalizującej bezzałogowe statki powietrzne dla służb bezpieczeństwa i ratowania życia, oparte o innowacyjną technologię sterowania i stabilizacji lotu w trudnych warunkach atmosferycznych oraz planach w związku z reprezentowaniem Polski podczas finału konkursu w Brukseli. Wywiad w języku angielskim.

Sky Tronic w łódzkim akceleratorze Startup Spark

Sky Tronic w łódzkim akceleratorze Startup Spark

Sky Tronic bierze udział w akceleracji w projekcie Startup Spark, który funkcjonuje przy Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W ramach akceleratora, spółka Sky Tronic stworzy rozwiązanie, które jest odpowiedzią na wyzwania biznesowe stawiane przez duże przedsiębiorstwo – partnera startupu, inwestora Łódzkiej Strefy – jakim jest Grupa Pietrucha. W efekcie wykonany zostanie system Mini-UAV wraz z oprogramowaniem sterującym, który posłuży do monitorowania obiektów i wspierania akcji poszukiwawczo-ratowniczych.

Justyna Gudaszewska, współzałożycielka Sky Tronic w plebiscycie 50 Śmiałych Kobiet 2017

Justyna Gudaszewska, współzałożycielka Sky Tronic w plebiscycie 50 Śmiałych Kobiet 2017

Miło nam poinformować, że Justyna Gudaszewska, współzałożycielka Sky Tronic została wyróżniona w plebiscycie gazety Wysokie Obcasy “50 Śmiałych Kobiet 2017 roku, które zmieniają świat” w kategorii Najlepszy Startup. Dziękujemy redakcji Wysokie Obcasy za docenienie pracy całego zespołu Sky Tronic nad dronami, które mogą ratować życie.

KONTAKT

SIEDZIBA

Sky Tronic Sp. z o.o.
Wrocławski Park Technologiczny (WPT)
Inkubator Przedsiębiorczości i Technologii (IPiT)
ul. Fabryczna 16H
53-609 Wrocław
Tel: (+48) 795 407 401
www.skytronic.com.pl
biuro@skytronic.com.pl

DANE REJESTROWE

Sąd Rejonowy dla miasta Wrocławia,
VI Wydział Gospodarczy KRS
REGON: 365375160
KRS: 0000636815
NIP: 8943084919
Kapitał zakładowy: 25.000 PLN (opłacony w całości)
Rachunek bankowy (Idea Bank S.A.)
Nr: 58 1950 0001 2006 2598 2784 0002

DOJAZD

 

EMAIL