SKY TRONIC

Sky Tronic to firma technologiczna specjalizująca się w projektowaniu produkcji i wdrożeniu na rynek  bezzałogowych statków powietrznych UAV (ang. Unmanned Aerial Vehicles) przystosowanych do stabilnego lotu w trudnych warunków pogodowych i terenowych w oparciu o własne technologie dotyczące systemów sterowania i kontroli lotu bazujących na logice rozmytej FLC (ang. Fuzzy Logic Controller).

Sky Tronic jest spółką typu “spin-off”, zawiązaną przez pracowników naukowych i absolwentów Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Instytut Transferu Technologii, spółkę celową zarządzającej prawami własności intelektualnej i przemysłowej Politechniki Wrocławskiej.

Regulator rozmyty, podobnie jak człowiek posługuje się regułami/algorytmami bazując na doświadczeniu ekspertów z dziedziny pilotażu, reagując i sterując platformami latającymi w odpowiedzi na zmienne warunki w czasie wykonywania różnych zadań.

Opracowane przez nas aparaty latające dedykujemy dla służb i organizacji odpowiedzialnych za ochronę i ratowanie życia tj. dla służb ratownictwa górskiego, wydziałów bezpieczeństwa publicznego np. policja, straż pożarna, straż graniczna, straż leśna oraz zarządców zorganizowanych terenów narciarskich, tras narciarskich i górskich kolejek linowych.

Nasze bezzałogowe statki powietrzne będą stanowić element wsparcia i koordynacji akcji poszukiwawczo-ratowniczych, rozpoznania zagrożeń lawinowych, precyzyjnej lokalizacji i szybszego udzielenia pomocy osobom zaginionym, poszkodowanym w wypadkach i zasypanym przez lawiny śnieżne. Oczekujemy, że nasz bezzałogowy śmigłowiec ratowniczy umożliwi znaczne usprawnienie, skrócenie czasu i zmniejszenie kosztów prowadzenia akcji ratowniczych w górach w porównaniu do standardowych śmigłowców ratowniczych.

O NAS

TWORZYMY INNOWACJE TECHNOLOGICZNE DLA BRANŻY UAV

O NAS

Sky Tronic to młoda i dynamicznie rozwijająca się firma technologiczna typu “spin-off” działająca w branży lotniczej zawiązana przez absolwentów i pracowników Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

OFERTA

Sky Tronic oferuje wysokiej klasy bezzałogowe statki powietrzne, produkowane w oparciu o nowe technologie sterowania i stabilizacji lotu, do zastosowań specjalnych (misje rozpoznawczo-obserwacyjne, ratownicze, inspekcyjne, zagrożenia kryzysowego).

PROJEKTY UE

Sky Tronic zamierza realizować projekt UE, którego głównym celem będzie opracowanie bezzałogowych śmigłowców wyposażonych w innowacyjną technologię sterowania lotem do wspierania służb ratownictwa górskiego i bezpieczeństwa publicznego.

PARTNERZY

Sky Tronic współpracuje z uczelniami, jednostkami naukowymi i badawczymi, instytucjami otoczenia biznesu, instytucjami finansowymi jak również przedsiębiorstwami zainteresowanymi dystrybucją i wprowadzeniem innowacyjnych technologii.

DRONY W SŁUŻBIE GOPR

Firma oferuje innowacyjne systemy do planowania i koordynacji misji poszukiwawczo-ratowniczych

ZOBACZ WIĘCEJ

PROJEKTY UE

Spółka zamierza realizować projekt śmigłowca ratowniczego “Rescue UAV” do wspierania akcji poszukiwawczo-ratunkowych w górach, w tym podczas katastrof lawinowych

ZOBACZ WIĘCEJ

DZIAŁALNOŚĆ

ZESPÓŁ

Zespół Sky Tronic składa się ze specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie konstruowania i eksploatacji platform bezzałogowych oraz zarządzania spółką i finansami.CZYTAJ WIĘCEJ

BOGUSŁAW SZLACHETKO

Dyrektor ds. Badań i Rozwoju

MICHAŁ LOWER

Dyrektor ds. Rozwoju Produktów

TADEUSZ GUDASZEWSKI

Prezes Zarządu

JUSTYNA GUDASZEWSKA

Członek Zarządu

PARTNERZY

Sky Tronic współpracuje z wieloma jednostkami naukowymi i badawczymi, instytucjami otoczenia biznesu, instytucjami finansowymi jak również przedsiębiorstwami zainteresowanymi wprowadzeniem innowacyjnych technologii.

CZYTAJ WIĘCEJ

AKTUALNOŚCI

CZYTAJ WIĘCEJ

Drony do zadań specjalnych – Wywiad w TVP3 Wrocław

Drony do zadań specjalnych – Wywiad w TVP3 Wrocław

Gościem dzisiejszych Faktów o Poranku w TVP3 Wrocław była Justyna Gudaszewska, przedstawiciel spółki Sky Tronic, która opowiedziała o pracach nad stworzeniem dronów do zadań specjalnych we współpracy z Politechnika Wrocławska i Wrocławski Park Technologiczny S.A., które znajdą zastosowanie w służbach ratowania życia (ratownictwa górskiego i wodnego), bezpieczeństwa publicznego i zarządzania kryzysowego, takich jak policja i straż pożarna. http://wroclaw.tvp.pl/32794884/13062017

Drony pomogą z powietrza strażakom walczącym z pożarami i poszukującym osób zaginionych

Drony pomogą z powietrza strażakom walczącym z pożarami i poszukującym osób zaginionych

Zwyczaj wiosennego wypalania traw ciągle się utrzymuje i podrywa do akcji strażaków. Sky Tronic podpisała list intencyjny z OSP Roczyny w powiecie wadowickim w Małopolsce zachodniej w zakresie opracowania, testowania i wdrożenia specjalistycznego drona przeznaczonego dla straży pożarnej. Drony strażackie będą stanowić istotny element wsparcia strażaków w walce z pożarami, powodziami i innymi zagrożeniami oraz sprawcami nielegalnego wypalania traw na terenie gminy.

Sky Tronic zdobywcą 2 miejsca w półfinale konkursu ABSL Start-up Challenge we Wrocławiu

Sky Tronic zdobywcą 2 miejsca w półfinale konkursu ABSL Start-up Challenge we Wrocławiu

Sky Tronic zdobył 2 miejsce w półfinale międzynarodowego konkursu ABSL Start-up Challenge we Wrocławiu, który odbył się w dniu 26 maja w siedzibie HP Enterprise. Do półfinału konkursu we Wrocławiu wybranych zostało 6 najbardziej innowacyjnych start-upów z regionu wrocławskiego. Dziękujemy jury za docenienie i możliwość zaprezentowania naszej nowej technologii sterowania i stabilizacji lotu dla bezzałogowych statków powietrznych.

KONTAKT

SIEDZIBA

Sky Tronic Sp. z o.o.
Wrocławski Park Technologiczny (WPT)
Inkubator Przedsiębiorczości i Technologii (IPiT)
ul. Fabryczna 16H
53-609 Wrocław
Tel: (+48) 795 407 401
www.skytronic.com.pl
biuro@skytronic.com.pl

DANE REJESTROWE

Sąd Rejonowy dla miasta Wrocławia,
VI Wydział Gospodarczy KRS
REGON: 365375160
KRS: 0000636815
NIP: 8943084919
Kapitał zakładowy: 25.000 PLN (opłacony w całości)
Rachunek bankowy (Idea Bank S.A.)
Nr: 58 1950 0001 2006 2598 2784 0002

DOJAZD

 

EMAIL