Justyna Gudaszewska, współzałożycielka Sky Tronic w plebiscycie 50 Śmiałych Kobiet 2017

Miło nam poinformować, że Justyna Gudaszewska, współzałożycielka Sky Tronic została wyróżniona w plebiscycie gazety Wysokie Obcasy „50 Śmiałych Kobiet 2017 roku, które zmieniają świat” w kategorii Najlepszy Startup. Dziękujemy redakcji Wysokie Obcasy za docenienie pracy całego zespołu Sky Tronic nad dronami, które mogą ratować życie.

Justyna Gudaszewska. Najlepszy start-up. [Śmiałe 2017]
Anna Dudek
30 grudnia 2017 | 01:32

– To drony, które mogą ratować życie – mówi Justyna Gudaszewska, współzałożycielka spółki Sky Tronic, która pracuje nad innowacyjną technologią sterowania i stabilizacji lotu oraz autonomicznego lotu dla bezzałogowych statków powietrznych z wykorzystaniem elementów sztucznej inteligencji. Tym projektem wygrywa międzynarodowe konkursy, między innymi Start Jerusalem Competition w Izraelu.

Pierwsze modele samolotów składała z bratem i tatą, bo o tym, żeby oderwać się od ziemi, marzyła od dzieciństwa. Na studiach podyplomowych z zarządzania finansami i komercjalizacji badań naukowych na UJ odkryła, że jej powołanie to wspieranie naukowców w prowadzeniu firmy i wprowadzaniu na rynek nowych technologii. Dziś robi to w zarządzie spółki Sky Tronic, założonej wspólnie z ojcem i naukowcami Politechniki Wrocławskiej (dr inż. Michałem Lowerem i dr inż. Bogusławem Szlachetko).

Spełnia swoje marzenia, a kobietom, które chciałyby spróbować sił w zmaskulinizowanym świecie start-upów, radzi: „Wierzcie we własne siły i ciężko pracujcie”. (ad)

Źródło: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,127763,22816825,justyna-gudaszewska-najlepszy-start-up-smiale-2017.html

http://multimedia.wyborcza.pl/WO50kobiet/