Sky Tronic w łódzkim akceleratorze Startup Spark

Sky Tronic w łódzkim akceleratorze Startup Spark

Sky Tronic bierze udział w akceleracji w projekcie Startup Spark, który funkcjonuje przy Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W ramach akceleratora, spółka Sky Tronic stworzy rozwiązanie, które jest odpowiedzią na wyzwania biznesowe stawiane przez duże przedsiębiorstwo – partnera startupu, inwestora Łódzkiej Strefy – jakim jest Grupa Pietrucha. W efekcie wykonany zostanie system Mini-UAV wraz z oprogramowaniem sterującym, który posłuży do monitorowania obiektów i wspierania akcji poszukiwawczo-ratowniczych.

Opracowane urządzenie umożliwi, m.in. zbieranie danych drogą radiową z obiektów naziemnych, takich jak stacje pomiarowe oraz  opaski monitorujące funkcje życiowe osób poszkodowanych w wypadkach czy w katastrofach naturalnych.

Dla Grupy Pietrucha innowacja to podstawa biznesu, dlatego przykładamy dużą wagę do współpracy ze startupami- komentuje Krzysztof Różanowski, Dyrektor Centrum Badań i Rozwoju w Grupie Pietrucha.  Z doświadczenia wiemy, że na drodze tej współpracy mogą powstać prawdziwe innowacyjne rozwiązania. Razem ze Sky Tronic będziemy dążyć, aby w przyszłości nowy system mini-UAV był szeroko wykorzystany jako element rozwojowy w systemach mikromodułu oznakowania poszkodowanego, systemu ewakuacji i ratowania życia, systemach pre-medical (szybkiej, ogólnej diagnostyki stanu człowieka) z funkcją lokalizacji obiektu i człowieka w trudno dostępnym terenie.

STARTUP SPARK to projekt mający na celu wspieranie startupów w dążeniu do komercjalizacji. To nie tylko program akceleracyjny, ale również ekosystem łączący środowisko startupowe z dużymi przedsiębiorstwami. Akcelerator współpracuje z  7 Partnerami, w tym inwestorami ŁSSE, tj. : Procter&Gamble, Albea Poland Sp. z o.o., Radio Łodź S.A., Wielton S.A. , PGE S.A., Grupa Pietrucha oraz Ericsson.

Cieszymy się, że projekt Sky Tronic został zakwalifikowany do programu akceleracyjnego Startup Spark. Dzięki współpracy uzyskamy nie tylko  wsparcie finansowe, ale i pakiet usług eksperckich z doświadczonymi mentorami oraz dostęp do infrastruktury i wiedzy zespołów badawczych Grupy Pietrucha – komentuje Justyna Gudaszewska, Członek Zarządu Sky Tronic.

Współpraca z Grupą Pietrucha oznacza dla nas możliwość komercjalizacji i skalowania wspólnie opracowywanych innowacyjnych rozwiązań na skalę światową. Jest to jednocześnie unikalna okazja do rozwoju własnych umiejętności biznesowych. – dodaje Justyna Gudaszewska.

Do akceleratora Startup Spark zgłosiło się ponad 350 projektów, z czego do programu wybrano do tej pory 25 najbardziej innowacyjnych startupów, wśród nich spółkę Sky Tronic, która jako pierwsza na świecie pracuje nad komercjalizacją inteligentnego systemu sterowania i stabilizacji lotu dla dronów w trudnych warunkach atmosferycznych, z wykorzystaniem elementów sztucznej inteligencji.– komentuje  Agnieszka Sygitowicz, Wiceprezes Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A.

– Jesteśmy dumni, że polskie rodzinne firmy otwierają się na innowacje. Grupa Pietrucha rozwija swoją działalność na całym świecie, dlatego chęć współpracy ze startupami, w tym prężnie działającym Sky Tronic, to dobry kierunek. W tej współpracy Łódzka Strefa jest łącznikiem pomiędzy korporacją a młodym biznesem: pomagamy zdiagnozować potrzeby, wyszukać najlepsze rozwiązania, a potem rozwinąć je i dopasować do potrzeb naszych Partnerów – podkreśla Marek Michalik, Prezes ŁSSE S.A.

Informacje o Sky Tronic

Sky Tronic jest spółką technologiczną typu “spin-off”, zawiązaną przez pracowników naukowych i absolwentów Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Instytut Transferu Technologii, spółkę celową zarządzającej prawami własności intelektualnej i przemysłowej Politechniki Wrocławskiej.

Specjalizuje się w tworzeniu nowoczesnych technologii dla bezzałogowych statków powietrznych. Inicjatywy firmy Sky Tronic w zakresie opracowania nowych bezzałogowych platform latających, opierają się na pionierskim systemie sterowania i stabilizacji lotu dla dronów, umożliwiającym precyzyjny lot podczas silnego wiatru i przenoszenia ładunków, wykorzystujący autorskie algorytmy logiki rozmytej FLC (ang. Fuzzy Logic Controller).  Firma będzie rozwijać innowacyjne bezzałogowe statki powietrzne w oparciu o własne zastrzeżone technologie do zastosowań specjalistycznych dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne i ratowanie życia. Więcej informacji na stronie: www.skytronic.com.pl

Informacje o akceleratorze Startup Spark

Startup Spark otrzymał wsparcie (ponad 5,5 mln PLN) w ramach działania ScaleUP Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, który jest pierwszym projektem rządowego programu Start In Poland. Dzięki temu w Łodzi powstał pierwszy tego typu akcelerator oferujący realne wsparcie dla startupów z całej Polski. Projekt stanowi most dla co najmniej 25 młodych innowacyjnych firm, dzięki któremu łączą się one z doświadczeniem i zasobami dużych przedsiębiorstw. Dodatkowo każdy startup otrzymał wsparcie równowartości 200 000 zł, z czego 160 000 zł w formie pieniężnej, a 40 000 zł w formie usług, w tym doświadczonych mentorów. Startup Spark został wyróżniony w rankingu fDi Global Free Zones of the Year 2017 publikowanym przez fDi Magazine (Grupa Financial Times). Projekt finansowany jest z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 Poddziałania 2.4.1. Centrum Analiz i Pilotaży Nowych Instrumentów Inno LAB –Pilotaż ScaleUP. Więcej informacji na stronie: www.startupspark.io

Źródło: http://www.isbtech.pl/2018/01/sky-tronic-w-lodzkim-akceleratorze-startup-spark/