Sky Tronic zdobywcą 2 miejsca w półfinale konkursu ABSL Start-up Challenge we Wrocławiu

Sky Tronic zdobywcą 2 miejsca w półfinale konkursu ABSL Start-up Challenge we Wrocławiu

Sky Tronic zdobył 2 miejsce w półfinale międzynarodowego konkursu ABSL Start-up Challenge we Wrocławiu, który odbył się w dniu 26 maja w siedzibie HP Enterprise. Do półfinału konkursu we Wrocławiu wybranych zostało 6 najbardziej innowacyjnych start-upów z regionu wrocławskiego. Dziękujemy jury za docenienie i możliwość zaprezentowania naszej nowej technologii sterowania i stabilizacji lotu dla bezzałogowych statków powietrznych.

Konkurs ABSL Start-Up Challenge jest platformą łączącą młodych przedsiębiorców i liderów światowego biznesu z międzynarodowych korporacji. Pierwszym pozwala zaprezentować swoje pomysły i pozyskać środki na ich realizację, drugim pomaga znaleźć nowe, innowacyjne projekty i nieszablonowe rozwiązania do swoich firm. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad sto start-upów specjalizujących się w różnych dziedzinach, z których jury wybrało 70 półfinalistów, którzy w siedmiu miastach Polski stanęli do walki o wielki finał. Finał konkursu odbędzie się 14 czerwca w Łodzi, podczas dorocznej konferencji ABSL, w którym weźmie udział ChallengeRocket, zwycięzca półfinału z Wrocławia.

Partners konkursu ABSL Start-up Challenge są Procter & Gamble, Skanska, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Mamstartup.pl.

„Już na etapie wstępnych eliminacji zauważyliśmy wiele interesujących projektów. Będziemy dalej przyglądać się uważnie ich potencjałowi, innowacyjności, możliwości wdrożenia w skali przedsiębiorstwa. Być może znajdziemy wśród uczestników partnera, nad którego pomysłem będziemy wspólnie pracować” – komentuje Janusz Dziurzyński, Dyrektor P&G Global Business Services.