Sky Tronic zwycięzcą nagrody gospodarczej Forum Wizja Rozwoju w Gdyni w kategorii Startup

Sky Tronic zwycięzcą nagrody gospodarczej Forum Wizja Rozwoju w Gdyni w kategorii Startup

Sky Tronic odebrał główną nagrodę w kategorii „Startup”, przyznaną przez kapitułę Forum Wizja Rozwoju podczas uroczystej gali w Hali Gdynia Arena. Forum Wizja Rozwoju, które odbyło się w dniach 25-26 czerwca 2018 r. w Gdyni stanowi największe wydarzenie gospodarcze w Północnej Polsce. Podczas sesji dyskusyjnych na temat rozwoju polskiej gospodarki udział wzięło wielu ekspertów m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz minister technologii i przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz.

W dniach 25 i 26 czerwca 2018 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni i Hali Gdynia Arena odbyła się I edycja Forum Wizja Rozwoju, największego wydarzenia gospodarczego w Polsce Północnej. Przedstawiciele polskiego rządu, jednostek naukowych, największych polskich przedsiębiorstw, właściciele małych, średnich i dużych firm, a także założyciele startupów, innowatorzy i fundusze venture capital podczas paneli dyskusyjnych omawiali obszary strategiczne dla rozwoju Polski.

Na koniec pierwszego dnia, podczas uroczystej Gali w Hali Gdynia specjalna Kapituła złożona z ekspertów nowych technologii pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Waldemara Kamrata z Katedry Elektroenergetyki Politechniki Gdańskiej, przyznała nagrody gospodarcze.  Podczas uroczystości na scenie swoje statuetki odbierali przedstawiciele tych polskich firm, które w największym stopniu wpłynęły na rozwój w danych sektorach i mogą pochwalić się największymi sukcesami w innowacyjności, elektromobilności, zarządzaniu czy społecznej odpowiedzialności biznesu. Laureatem nagrody głównej przyznanej przez Kapitułę konkursu w kategorii Startup, czyli najbardziej innowacyjnej spółki, która po raz pierwszy oferuje swoje rozwiązania na polskim rynku i istnieje nie dłużej niż 2 lata została spółka Sky Tronic. Nagroda jest dla nas motywacją do kolejnych wdrożeń systemu stabilizacji lotu opartego na sztucznej inteligencji w bezzałogowych statkach powietrznych przeznaczonych dla firm energetycznych, budowlanych, służb publicznych i ratowniczych.

Główną nagrodę w kategorii „Społeczna odpowiedzialność biznesu” otrzymała firma Energa. W tej samej kategorii wyróżnienie specjalne przyznane przez organizatora wydarzenia, Fundacji Vizja Rozwoju otrzymał Zakład Farmaceutyczny Adamed Pharma. W kategorii „Badania, rozwój i transfer nowoczesnych technologii” nagrodę otrzymała firma Astronika. W kategorii „Elektromobilność” nagrodzona została spółka Enspirion. W kategorii „E-gospodarka” laur Forum Wizja Rozwoju trafił do spółki Fibrain. W kategorii „Start-up” przyznano dwie równorzędne nagrody, które otrzymały firmy Sky Tronic oraz Findair. Za innowacyjność nagrodę główną zdobyła firma DGT. W kategorii „Zarządzanie” nagroda trafiła w ręce spółki Euro-Eko.

Sky Tronic odbiera nagrodę gospodarczą w kategorii Startup podczas gali Forum Wizja Rozwoju

Sky Tronic odbiera nagrodę gospodarczą w kategorii Startup podczas gali Forum Wizja Rozwoju

Gala wręczenia nagród gospodarczych stanowiła podsumowanie pierwszego dnia wydarzenia, który toczył się w formie ponad 90 tematycznych paneli dyskusyjnych podzielonych na 17 bloków tematycznych na temat wizji rozwoju Polski i polskiej gospodarki związanych z energetyką, startup, elektromobilnością, automatyzacją, robotyzacją itp. Wśród ponad 500 prelegentów znaleźli się: Premier Mateusz Morawiecki, Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz, Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska i Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek, przedstawiciele korporacji, małych i średnich firm, startupów, organizacji rządowych, jednostek naukowych oraz funduszy venture capital.

Drugiego dnia Forum Wizja Rozwoju w Gdyni odbył się obszerny blok poświęcony tematowi Srebrnej gospodarki, w czasie którego omówione zostały zagadnienia związane z polityką senioralną oraz bloki elektromobilność, energetyka, start-up, gospodarka morska, automatyzacja i robotyzacja, transport i logistyka i społeczna odpowiedzialność biznesu.

Źródło: http://gdynia.pl/co-nowego,2774/nagrody-gospodarcze-rozdane-w-gdyni,524375