Sky Tronic zwycięzcą konkursu Start-Up Challenge 2017 w Katowicach w kategorii Industry 4.0

Sky Tronic zwycięzcą konkursu Start-Up Challenge 2017  w Katowicach w kategorii Industry 4.0

Miło nam poinformować, że spółka Sky Tronic, twórca nowej technologii sterowania i stabilizacji lotu dla bezzałogowych statków powietrznych zwyciężyła w konkursie Start-up Challenge na najbardziej innowacyjny start-up w kategorii 'Industry 4.0. Robotyzacja, automatyzacja, IT, nowe materiały’ podczas European Start-up Days, imprezy towarzyszącej Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach w dniu 11 maja 2017 r.

European Start-Up Days: Oto najciekawsze start-upy w Polsce

Autor: Justyna Koc

W czwartek (11 maja) podczas European Start-Up Days, imprezy towarzyszącej IX Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu, wręczono nagrody w konkursie Start-Up Challenge. Spośród 100 start-upów, wybrano 6 najciekawszych.

European Start-Up Days to inicjatywa integrująca młodych, kreatywnych przedsiębiorców z ekspertami, biznesmenami, prezesami polskich i zagranicznych przedsiębiorstw, ludzi z pasją i innowacyjnym podejściem do biznesu.

– Europejski Kongres Gospodarczy i druga edycja European Start-up Days to hitowe wydarzenia. Dzięki nim można miksować dojrzały biznes z młodym – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Dyskusje wśród 50 panelistów, 300 zaproszonych start-upów to dowód na to, że warto angażować się w to, co robicie – dodaje.

Celem European Start-Up Days jest realne zderzenie ze sobą dwóch światów: start-upów i dużego biznesu oraz to, żeby z tego zderzenia wyszły konkretne projekty. Druga edycja wydarzenia wynika z naturalnej konsekwencji. Rok temu impreza przyciągnęła 2 tys. uczestników i okazała się dużym sukcesem. W tym roku nie było inaczej.

– Europejski Kongres Gospodarczy organizujemy po to, by umożliwić spotkania biznesu, w efekcie których powstają konkretne projekty. Jestem przekonany, że wiele firm wyniesie coś z tego wydarzenia, w tym także my – Grupa PTWP – podkreśla Wojciech Kuśpik, prezes PTWP.

– Wierzę, że to, co robicie ma ogromny sens. Moją misją jest pomoc – mówi Eliza Kruczkowska, dyrektor ds. rozwoju innowacji z Polskiego Funduszu Rozwoju. – Nawet jeśli dzisiaj nie odbierzecie nagrody, to wierzcie w siebie i nie poddawajcie się – dodaje.

– Byłem dzisiaj na standach i oglądałem prezentujące się start-upy. Jestem pod sporym wrażeniem. To niesamowite, że Polska przechodzi transformację. Do Doliny Krzemowej nam daleko, ale naprawdę warto robić start-upy. Trzymamy kciuki za wasze sukcesy – komentuje Dariusz Żuk, prezes Business Link Poland.

Wśród 100 start-upów wybrano najciekawsze, które zaprezentowały się podczas European Start-Up Challenge w Katowicach. Podzielono je na określone kategorie, związane m.in. z telekomunikacją, human resources, przemysłem czasu wolnego czy robotyką i automatyzacją.

– Do konkursu zgłosiło się 170 start-upów. Wybraliśmy osiemnaście najciekawszych. Nie było łatwo – mówi Małgorzata Bonikowska, prezes ThinkTank i Centrum Stosunków Międzynarodowych. – Głównym celem konkursu jest promocja przedsiębiorczości. Chodzi również o to, by wspierać kreatywność – dodaje.

Najważniejsze kryteria oceny to: innowacyjność, kompetencje zespołu, znajomość rynku, znajomość konkurencji. O wszystkich finalistach przeczytacie tutaj. A oto zwycięzcy.

Najlepszy w kategorii Industry 4.0. Robotyka, automatyzacja, IT, nowe materiały okazał się Sky Tronic. Prezentację spółki Sky Tronic podczas European Startup Days można obejrzeć poniżej:

Sky Tronic to jedna z pierwszych na świecie firm pracująca nad technologią sterowania dronami z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Algorytmy sterowania i stabilizacji lotu oparte na logice rozmytej FLC (ang. Fuzzy Logic Controller), pozwalają na monitoring, ocenę i sterowanie obiektem tak, jak robi to ludzki mózg. Dzięki temu sterowanie bezzałogowymi statkami powietrznymi będzie bardziej precyzyjne i bezpieczne w trudnych i zmiennych warunkach pogodowych i terenowych.

Źródło: http://www.pulshr.pl/start-upy/european-start-up-days-oto-najciekawsze-start-upy-w-polsce,43749.html

fot. PTWP